Second procedure under DPS for supply of medical devices and consumables for anesthesiology and resuscitation for the needs of MBAL "National Cardiology Hospital" EAD
Втора процедура по ДСП за доставка на медицински изделия и консумативи за анестезиология и реанимация за нуждите на МБАЛ „Национална кардиологична болница“ ЕАД
Bulgaria · how to bid here →
Your path to submission
- Deadline: 14 September at 20:59 — 9 days left.
- You submit on ЦАИС ЕОП — not here and not by e-mail. ↗
- Collect your evidence — the eligibility requirements are listed above; for many of them the analysis explains how to obtain them.
Clement What the numbers say about this buyer
- 86% of this buyer's awards went to companies that had already won here before (1,118 awards since 2023, spread over 161 companies). 14% went to new names.n = 1,118 awards since 2023
- The median procedure drew just one bid (420 procedures with a bid count); 58% ended with a single bidder. Sector: median 2 bids.n = 420
- The award came in at a median 41% of the estimated value (77 awards with both estimate and value) — pricing at the estimate is usually too high here. Sector: 50%.n = 77
- Across 9 procedures with structured selection criteria, this buyer most often required: Professional register enrolment (9 of 9), Staff qualifications (3 of 9), Equipment, plant and technical facilities (1 of 9), Independent quality certificate (e.g. ISO 9001) (1 of 9).n = 9
- Not one of the 1,118 awards with a known winner country has gone to a foreign company so far. Sector average: 0%.n = 1,118
From this buyer's documented awards; comparison values from the same sector and country. Not a forecast, not legal advice. As of 05/09/2026.
Foreign bidders
In Bulgaria · Medical equipment & pharma, 1 contracts went to foreign companies over the last 3 years (of 30,851 recorded awards).
Typical field: median 1 (from 376 awards).
What the buyer is looking for
Предметът на обществената поръчка е доставка на медицински изделия и консумативи за анестезиология и реанимация. Видовете медицински изделия и консумативи за анестезиология и реанимация, които са обект на настоящата процедура, както и техните прогнозни количества са посочени в Техническа спецификация, одобрена с настоящото решение за откриване на ограничената процедура и представляваща Техническо приложение № 1 към одобрената с настоящото решение покана за участие и неразделна част от нея. Поради прогнозния им характер, посочените количества не представляват нито минимално, нито максимално общо количество, което Възложителя ще заяви за доставяне през периода на изпълнение на съответния договор. При изпълнението на сключените договори за доставка на медицински изделия и консумативи за анестезиология и реанимация Възложителят ще заявява такива количества продукти, от каквито има нужда с…
Show full description
… оглед на обема и характера на дейността, която осъществява. Срокът за изпълнение на поръчката е до 04.09.2027г., считано от датата на сключване на договор за възлагането й. Процедурата се провежда в съответствие с приложимите към нея раздели от „Документация за участие в обществена поръчка: Динамични система за покупки с предмет: Достава на медицински изделия и консумативи за анестезиология и реанимация“, одобрена с Решение № F832675 / 26.03.2026г. на Възложителя, публикувана в РОП на АОП под № Т571303. Възлагането на поръчката (изборът на изпълнител) се извършва въз основа на критерия по чл. 70, ал. 2, т. 1 от ЗОП - „най-ниска цена”, като под „най-ниска” цена се разбира най-ниската оферирана прогнозна обща стойност за изпълнение на обособената позиция, изчислена на база на оферираните единични цени и посочените в Техническата спецификация прогнозни количества на продуктите по съответната обособена позиция. Критерият се прилага поотделно за всяка от обособените позиции, предмет на поръчката.
Contract
Who has won here before
| Company | Awards | Period |
|---|---|---|
| ЕКОС-МЕДИКА ООД | 68 | 2023–2026 |
| СОФАРМА ТРЕЙДИНГ АД | 62 | 2023–2026 |
| СОЛОМЕД ЕООД | 54 | 2023–2026 |
| РСР ЕООД | 49 | 2024–2026 |
| ПРОХЕЛТ ЕООД | 41 | 2023–2026 |
How often this buyer tenders this
Who knows the rhythm prepares instead of reacting.
How to bid
898937