Friedrich & ClementBETA

Jak znaleźć zamówienia publiczne: Francja (2026)

Zaktualizowano:

Stan na 23 października 2026: 9029 otwartych postępowań (Francja) z biegnącym terminem, z czego 3043 poniżej progów unijnych — zamówienia, które nigdy nie trafiają na TED. Pochodzą z 2 portali źródłowych i są przeliczane codziennie o 7:30. Ta strona pokazuje, gdzie publikowane są ogłoszenia, które branże ogłaszają przetargi w tej chwili i co musi wiedzieć oferent z zagranicy.

9029
otwarte postępowania
3043
poniżej progów
1721
nowe w 7 dni
3372
termin w 14 dni

Gdzie publikowane są ogłoszenia (Francja)

Powyżej progów unijnych publikacja na TED jest obowiązkowa — jest tam obecnie 5472 otwartych postępowań (Francja). Portale krajowe zawierają 3557 kolejnych, w tym cały rynek poniżej progów. Kto czyta tylko TED, widzi mniejszą część. (Tu liczone według postępowań; tabela liczy ogłoszenia na portal.)

PortalZakresotwartew tym poniżej progówPortal
BOAMP / profil d'acheteurkrajowy70413047boamp.fr
TED — Tenders Electronic DailyUE (powyżej progów)5486—ted.europa.eu

Tabela liczy ogłoszenia na portal. To samo postępowanie bywa publikowane na kilku portalach jednocześnie, dlatego suma jest wyższa niż liczba postępowań podana wyżej.

Które branże ogłaszają przetargi (Francja)

Dwanaście największych branż według liczby otwartych postępowań. Każdy wpis prowadzi do aktualnej listy.

Branżaotwartew tym poniżej progów
Roboty budowlane CPV 4520701115
Architektura i inżynieria CPV 711323238
Usługi finansowe i ubezpieczeniowe CPV 66103388
Naprawy i konserwacja CPV 50915101
Środowisko i utrzymanie czystości CPV 9089975
Usługi dla biznesu CPV 79846152
Pojazdy i środki transportu CPV 3460438
Meble i wyposażenie CPV 3931343
Usługi rolnicze i leśne CPV 7726028
Hotele i gastronomia CPV 5525952
Materiały budowlane CPV 4424938
Usługi informatyczne CPV 7224848

Najwięksi zamawiający z otwartymi postępowaniami (Francja)

Każdy profil pokazuje otwarte postępowania, rytm zakupów od 2018 r. i dotychczasowych zwycięzców.

  1. Ville de Lyon (24)
  2. VILLE de PARIS - DFA - SDA (22)
  3. Eau du Morbihan (22)
  4. Nantes Métropole (19)
  5. Département de la Haute-Savoie (19)
  6. Collectivité européenne d Alsace (19)
  7. Eurométropole de Strasbourg (19)
  8. Conseil Départemental du Nord (18)
  9. CELRL 17 (18)
  10. Région Grand Est (17)

Progi 2026: co dzieje się powyżej i poniżej

Od 1 stycznia 2026 r. progi unijne wynoszą 5 404 000 € dla robót budowlanych i 216 000 € dla dostaw i usług (netto). Powyżej nich publikacja na TED jest obowiązkowa; poniżej o miejscu publikacji decyduje prawo krajowe — a te postępowania są tak samo otwarte dla oferentów zagranicznych. Dla kraju Francja: 34 % otwartych postępowań jest obecnie poniżej progów.

Terminy, rytm i konkurencja (Francja)

Między publikacją a terminem składania ofert mija typowo 32 dni (Francja); w połowie postępowań od 30 do 36 dni (zmierzone na 11 984 postępowaniach z obiema datami). 11 % otwartych postępowań opublikowano w weekend — kto czyta w dni robocze, prawie nic nie traci. Kto zna rytm zamawiającego, przygotowuje dokumenty, zanim ukaże się ogłoszenie.

Według rodzaju zamówienia: 21 % roboty budowlane, 22 % dostawy, 56 % usługi. Ustrukturyzowane kryteria kwalifikacji są dostępne dla 9 % otwartych postępowań. Tam, gdzie znana jest liczba ofert, mediana wynosi 4 oferty na postępowanie.

Składanie ofert jako firma zagraniczna (Francja)

Każda firma z UE może złożyć ofertę w każdym zamówieniu publicznym (Francja), również poniżej progów (art. 18 i 19 dyrektywy 2014/24/UE). Dokumenty i referencje z kraju pochodzenia liczą się w pełni. Dokumentacja jest w języku krajowym; tłumaczymy tytuły i pokazujemy kryteria kwalifikacji jako ustrukturyzowane kody, które znaczą to samo w każdym języku — dostępne dla 846 z 9029 otwartych postępowań. Samo złożenie oferty odbywa się przez portal zamawiającego, zwykle po rejestracji.

Podstawa prawna i źródła

Stwierdzenia na tej stronie opierają się na treści unijnego prawa zamówień publicznych oraz na naszym własnym, codziennie przeliczanym zestawieniu. Jedno i drugie można sprawdzić:

„Instytucje zamawiające zapewniają równe i niedyskryminacyjne traktowanie wykonawców oraz działają w sposób przejrzysty i proporcjonalny.“— Art. 18 ust. 1 dyrektywy 2014/24/UE, wersja oficjalna

Zgodnie z art. 19 ust. 1 wykonawca, który na mocy prawa państwa członkowskiego swojej siedziby jest uprawniony do świadczenia danej usługi, nie może zostać odrzucony wyłącznie dlatego, że według prawa państwa udzielającego zamówienia musiałby mieć określoną formę prawną.

Najczęstsze pytania

Jakie przetargi są teraz ogłaszane (Francja) i ile ich jest?

9029 postępowań z biegnącym terminem, przeliczanych codziennie o 7:30. 3372 z nich kończy się w ciągu 14 dni.

Gdzie szukać przetargów publicznych (Francja) i gdzie są publikowane?

Powyżej progów unijnych na TED; poniżej na portalu krajowym — BOAMP / profil d'acheteur. Friedrich & Clement czyta oba poziomy i łączy je w jednej wyszukiwarce.

Czy wszystkie przetargi (Francja) są publikowane na TED?

Nie. 3043 z 9029 otwartych postępowań jest poniżej progów i istnieje tylko na portalach krajowych.

Czy firma z zagranicy może startować w przetargach (Francja)?

Tak, bez ograniczeń — również poniżej progów. Dokumenty z kraju pochodzenia są równoważne (dyrektywa 2014/24/UE).

Jakie dokumenty są potrzebne do przetargu (Francja)?

Trzy rzeczy: dokumentacja jest w języku krajowym; ofertę składa się przez portal zamawiającego, zwykle po rejestracji; kryteria kwalifikacji to stałe kody UE — dla 846 otwartych postępowań pokazujemy je w prostym języku.

Jakie rodzaje przetargów są najczęstsze (Francja)?

Roboty budowlane — 2070 otwartych postępowań, dalej Architektura i inżynieria i Usługi finansowe i ubezpieczeniowe.

Jak aktualne są te liczby?

Są przeliczane co noc z 2 portali źródłowych; najnowsze ogłoszenie w zbiorze opublikowano 23.10.2026.

Proponowane cytowanie: Friedrich & Clement, „Jak znaleźć zamówienia publiczne: Francja“, stan na 23 października 2026, friedrich-clement.com.

Te postępowania codziennie o 7:30 jako wybór sprawdzony przez AI w Państwa skrzynce — dopasowane do profilu.
Zarejestruj się →