The submission point is stated in the notice (link on the right).
Offer and evidence in: BUL.
Collect your evidence — use the eligibility analysis above: it lists the requirements and, for known certificates, how to get them.
Compiled automatically from notice and documents — no guarantee; the procedure's wording is binding.
Clement
When comparable contracts were last awarded here, usually just a single offer was on the table — a solid bid has real chances.
References and certificates from your home country count fully across the EU — that is what European procurement law is for.
Foreign bidders
In Bulgaria · Health & social work, 3 contracts went to foreign companies over the last 3 years (of 484 recorded awards).
Typical field: median 1 (from 292 awards).
Measured from linked award data; foreign winners bidding through a local subsidiary count as domestic — the true share is higher.
What the buyer is looking for
Предметът на настоящата обществена поръчка е за избор на изпълнител за осигуряване на профилактични медицински прегледи и изследвания на работещите в ТП на НОИ – Бургас. Видът на профилактичните медицински прегледи и изследвания е определен съгласно Приложение № 5 към чл. 8 от Наредба № 3/28.02.1987 г. за задължителните предварителни и периодични медицински прегледи на работниците, чл. 9 от Наредба № 7/15.08.2005 г. за минималните изисквания за осигуряване на здравословни и безопасни условия на труд при работа с видеодисплеи и предложение на обслужващата служба по трудова медицина. Профилактичните медицински прегледи се извършват за всички служители на териториалното поделение по списъчен състав, който към момента на изготвяне на техническата спецификация възлиза прогнозно на 150 служители, от които 134 жени и 16 мъже. Това е максималният брой служители подлежащи на профилактични медицински прегледи, като възложителят не се ангажира с посочване на точен брой служители, които ще бъдат прегледани.
Description as published (DE).
What you must prove — eligibility criteria
›
Professional register enrolmentУчастници в обществената поръчка могат да бъдат лечебни заведения за извънболнична и болнична помощ. Лечебните заведения следва да отговарят на регламентираните в закона условия за придобиване на правоспособност за осъществяване на дейност, като: – Участници, … ▸▾
Участници в обществената поръчка могат да бъдат лечебни заведения за извънболнична и болнична помощ. Лечебните заведения следва да отговарят на регламентираните в закона условия за придобиване на правоспособност за осъществяване на дейност, като: – Участници, които са заведения за извънболнична помощ, следва да притежават валидно удостоверение за регистрация на лечебно заведение по чл. 40 от Закона за лечебните заведения, а за чуждестранни лица – документ, удостоверяващ съответното обстоятелство от аналогични регистри съгласно законодателството на държавата членка, в която са установени; – Участници, които са лечебни заведения за болнична помощ, следва да притежават Разрешение за осъществяване на лечебна дейност по чл. 46 от Закона за лечебните заведения, а за чуждестранни лица – аналогичен документ, издаден съгласно законодателството на държавата членка, в която са установени. Деклариране: Съответствието си с поставения критерий за подбор, участниците декларират в Част IV: „Критерии за подбор“, Раздел А: „Годност“ от ЕЕДОП, като посочат регистрационен номер, дата на издаване на документа и видове лечебни дейности, при наличен публичен регистър се посочва информация за интернет адреса. Доказване: Доказателства с поставените критерии за подбор се предоставят в случаите по чл. 67, ал. 5 и чл. 112, ал. 1 от ЗОП. Преди сключване на договора за обществена поръчка участникът, определен за изпълнител, представя копие на декларираните удостоверителни документи (удостоверение за регистрация на лечебно заведение по чл. 40 от Закона за лечебните заведени или разрешение за осъществяване на лечебна дейност по чл. 46 от Закона за лечебните заведения или техни еквиваленти – за чуждестранни лица). Представяне на горепосочените документи не се изисква, в случаите по чл. 67, ал. 8 от ЗОП, когато обстоятелствата могат да бъдат удостоверени, чрез публичен регистър, или могат да бъдат осигурени чрез пряк и безплатен достъп до националните бази данни на държавите членки.
›
Staff qualificationsУчастникът да разполага с персонал с необходимата професионална компетентност. Минимално ниво: Участникът следва да разполага с медицински лица, които да отговарят за изпълнение на поръчката – поне по 1 (едно) лице, притежаващо подходящо медицинско образование… ▸▾
Участникът да разполага с персонал с необходимата професионална компетентност. Минимално ниво: Участникът следва да разполага с медицински лица, които да отговарят за изпълнение на поръчката – поне по 1 (едно) лице, притежаващо подходящо медицинско образование съгласно предмета на поръчката, за извършване на съответните профилактични медицински прегледи и изследвания, както следва: вътрешни болести, очни болести (офталмология), неврология, акушерство и гинекология, образна диагностика, клинична лаборатория и/или еквивалент. Деклариране: - Съответствието с посоченото изискване по чл. 63, ал. 1, т. 5 от ЗОП участникът декларира в част ІV, раздел „В” на ЕЕДОП. - Съответствието с поставеното изискване се доказва преди сключване на договор с представянето на документите по чл. 64, ал. 1, т. 6 от ЗОП, а именно: списък на медицинските лица, които ще отговарят за изпълнението на поръчката и документи, доказващи професионалната им компетентност. Доказателства с поставените критерии за подбор се предоставят в случаите по чл. 67, ал. 5 и чл. 112, ал. 1 от ЗОП.
Contract
BuyerТЕРИТОРИАЛНО ПОДЕЛЕНИЕ НА НАЦИОНАЛЕН ОСИГУРИТЕЛЕН ИНСТИТУТ - БУРГАС
TypeServices
Estimated value6.697 €
Published4 September 2026
CategoryHealth & social work · CPV 85100000
Who has won here before
Company
Awards
Period
ВОДОСНАБДЯВАНЕ И КАНАЛИЗАЦИЯ ЕАД
4
2024–2026
СЕКЮРИТИ БУРГАС СОТ ООД
2
2025
ТЕРМОСВЯТ БГ ЕООД
2
2025
ИВ БИЛД БГ ЕООД
1
2025
Веба-Инженеринг ЕООД
1
2025
From 13.7M documented awards · regular winners know this buyer's requirements — that is your competition.
11
days until the deadline — Wednesday 16 September at 00:00