The submission point is stated in the notice (link on the right).
Offer and evidence in: BUL, BUL.
Collect your evidence — use the eligibility analysis above: it lists the requirements and, for known certificates, how to get them.
Compiled automatically from notice and documents — no guarantee; the procedure's wording is binding.
Clement
When comparable contracts were last awarded here, usually only 2 offers came in — a solid bid has real chances.
References and certificates from your home country count fully across the EU — that is what European procurement law is for.
Foreign bidders
In Bulgaria · Environment & sanitation, 1 contracts went to foreign companies over the last 3 years (of 2,846 recorded awards).
Typical field: median 2 (from 5 awards).
Measured from linked award data; foreign winners bidding through a local subsidiary count as domestic — the true share is higher.
What the buyer is looking for
Предметът на обществената поръчка включва осигуряване на проходимост при зимни условия на общинската пътна мрежа и уличната мрежа на територията на община Раднево и град Раднево, за движение на автобусния, товарния и лекия автомобилен транспорт. Дейностите, предмет на поръчката, са разделени в обособени позиции, съгласно вида на участъците за зимна поддръжка, както следва: 2.1. Обособена позиция № 1: „Зимна поддръжка на общинската пътна мрежа на територията на община Раднево“; 2.2. Обособена позиция № 2: „Зимна поддръжка на уличната мрежа на гр. Раднево“. В административните граници на община Раднево са включени 22 населени места, от които един град - гр. Раднево като административен център и 21 села. Общата дължина на общинската пътна мрежа, подлежаща на зимна поддръжка е 81,300 км. Зимната поддръжка на общинската пътна мрежа на територията на община Раднево включва почистване от сняг,…
Show full description
… обработването ѝ чрез разпръскване на подходящи смеси и осигуряване на дежурство през зимния сезон за периода 15.11.2026 г. - 15.03.2027 г. Зимната поддръжка на уличната мрежа на гр. Раднево се изразява в механизирано почистване на улиците от сняг и осигуряване на дежурство през зимния сезон за периода 15.11.2026 г. - 15.03.2027 г. Дейностите за зимна поддръжка на пътищата се извършват съобразно изискванията на Наредба № РД-02-20-19 от 12 ноември 2012 г. за поддържане и текущ ремонт на пътищата. Подробно описание на дейностите, предмет на поръчката, както и изискванията във връзка с изпълнението им, се съдържа в Техническите спецификации – неразделна част от настоящата документация за обществена поръчка (Приложения №№ 1 и 2).
Description as published (DE).
What you must prove — eligibility criteria
›
Equipment, plant and technical facilities1. Участникът следва да разполага с минимум 3 (три) на брой комбинирани автомобили, с които могат да се извършват всички дейности по договора. 2. Участникът следва да разполага с минимум 1 (един) на брой трактор с гребло, с който може да се извършва механизира… ▸▾
1. Участникът следва да разполага с минимум 3 (три) на брой комбинирани автомобили, с които могат да се извършват всички дейности по договора. 2. Участникът следва да разполага с минимум 1 (един) на брой трактор с гребло, с който може да се извършва механизирано почистване на сняг от пътните платна. Под „комбинирани автомобили“ следва да се разбират транспортни средства, оборудвани с гребло, дъска или др. и разпръсквателен механизъм за пясъко-солни смеси. Всички автомобили за зимна поддръжка, които ще се използват при изпълнение на поръчката, следва да бъдат оборудвани задължително с GPS устройства. Забележка: • При подаване на офертата съответствието с изискването участникът декларира в част IV „Критерии за подбор“, Раздел „В“ от ЕЕДОП, с вписване вида на техниката и регистрационен номер. • Обстоятелството се доказва с представяне на документи, съгласно чл. 64, ал. 1, т. 9 от ЗОП – Декларация за инструментите, съоръженията и техническото оборудване, които ще бъдат използвани за изпълнение на поръчката.
›
Equipment, plant and technical facilities1. Участникът следва да разполага с минимум 2 (два) броя двуосни товарни автомобили (минимум 1+1 места), с мощност не по-малко от 130 kW (174 к.с.), оборудвани с гребло, дъска или др. подходящо оборудване за механизирано почистване от сняг. 2. Участникът следв… ▸▾
1. Участникът следва да разполага с минимум 2 (два) броя двуосни товарни автомобили (минимум 1+1 места), с мощност не по-малко от 130 kW (174 к.с.), оборудвани с гребло, дъска или др. подходящо оборудване за механизирано почистване от сняг. 2. Участникът следва да разполага с минимум 1 (един) брой колесен трактор, с мощност не по-малко от 65 kW (87 к.с.), оборудван с гребло, дъска или др. подходящо оборудване за механизирано почистване от сняг. Всички автомобили, които ще се използват при изпълнение на зимна поддръжка на уличната мрежа в гр. Раднево, ще бъдат оборудвани от Възложителя с GPS устройства за проследяване на движението и дейностите. Забележка: • При подаване на офертата съответствието с изискването участникът декларира в част IV „Критерии за подбор“, Раздел „В“ от ЕЕДОП, с вписване вида техниката и регистрационен номер. • Обстоятелството се доказва с представяне на документи, съгласно чл. 64, ал. 1, т. 9 от ЗОП – Декларация за инструментите, съоръженията и техническото оборудване, които ще бъдат използвани за изпълнение на поръчката.
Contract
BuyerОБЩИНА РАДНЕВО
TypeServices
Estimated value140.538 €
Published4 September 2026
CategoryEnvironment & sanitation · CPV 90620000
Who has won here before
Company
Awards
Period
НИК - ИНВЕСТ - КАЗАНЛЪК ЕООД
8
2024–2026
УИКЕНД ООД
8
2024–2026
ГРАНИТ - М ООД
7
2024–2026
ЕН ДЖИ ВИ ГРУП ЕООД
7
2026
ТОДОР МИХАЛЕВ ЕООД
6
2024–2025
From 13.7M documented awards · regular winners know this buyer's requirements — that is your competition.
How often this buyer tenders this
20249
20255
20262
Who knows the rhythm prepares instead of reacting.
9
days until the deadline — Monday 14 September at 00:00