Odbiór i transport bioodpadów pochodzących z nieruchomości położonych na terenie gminy Miasto Częstochowa
Poland · Częstochowa · how to bid here →
Your path to submission
- Deadline: 21 September at 00:00 — 16 days left.
- The submission point is stated in the notice (link on the right).
- Offer and evidence in: POL.
- Collect your evidence — use the eligibility analysis above: it lists the requirements and, for known certificates, how to get them.
Compiled automatically from notice and documents — no guarantee; the procedure's wording is binding.
Clement
References and certificates from your home country count fully across the EU — that is what European procurement law is for.
Foreign bidders
In Poland · Environment & sanitation, 40 contracts went to foreign companies over the last 3 years (of 56,091 recorded awards) — mostly from Bulgaria, France, Czechia.
Measured from linked award data; foreign winners bidding through a local subsidiary count as domestic — the true share is higher.
What the buyer is looking for
Przedmiotem zamówienia jest odbiór oraz transport odpadów komunalnych w zakresie bioodpadów (odpady ulegające biodegradacji i odpady kuchenne ulegające biodegradacji) wytworzonych na terenie gminy Miasto Częstochowa wraz z realizacją usług i obowiązków dodatkowych. Przedmiot zamówienia został określony i opisany w Opisie przedmiotu zamówienia (dalej „OPZ”) stanowiącym Załącznik nr 3 do SWZ oraz wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ (dalej „PPU”).
Description as published (DE).
What you must prove — eligibility criteria
›
Professional register enrolment
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca posiadał aktualny wpis do rejestru działalności regulowanej prowadzony przez Prezydenta Miasta Częstochowa, o którym mowa w art. 9b i następne ustawie z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, t.j… ▸▾
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca posiadał aktualny wpis do rejestru działalności regulowanej prowadzony przez Prezydenta Miasta Częstochowa, o którym mowa w art. 9b i następne ustawie z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, t.j.: Dz.U. z 2024 r., poz. 339 z późn. zm. (zwana dalej ,,u.c.p.g.”), w zakresie wymaganym przepisami prawa powszechnie obowiązującego i stosownie do części zamówienia.
›
Professional register enrolment
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca posiadał aktualny wpis do rejestru podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami, o którym mowa w art. 49 i następne ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j.: Dz. U. z 2023 rok… ▸▾
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca posiadał aktualny wpis do rejestru podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami, o którym mowa w art. 49 i następne ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j.: Dz. U. z 2023 roku poz. 1587 z późn. zm.) i który to rejestr stanowi element Bazy Danych o Odpadach, w zakresie transportu odpadów obejmujących co najmniej rodzaje i kody odpadów, które będą odbierane i transportowane w toku realizacji zamówienia (odpowiednio w zakresie danej części zamówienia).
›
Professional liability insurance
Zamawiający uzna za spełniony warunek dotyczący sytuacji ekonomicznej lub finansowej, jeżeli wykonawca wykaże, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie niższą niż 1.000.000,00 zł (słownie: jeden milion złotych 00/100).
›
References: services
Zamawiający uzna za spełniony warunek dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej, jeżeli Wykonawca wykaże, że: 1.1. posiada minimalne doświadczenie: wykonał w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia dzi… ▸▾
Zamawiający uzna za spełniony warunek dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej, jeżeli Wykonawca wykaże, że: 1.1. posiada minimalne doświadczenie: wykonał w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie - lub wykonuje co najmniej jedną usługę (w ramach maksymalnie jednej umowy) o charakterze ciągłym polegającą na odbiorze i transporcie odpadów ulegających biodegradacji, trwającą nieprzerwanie w okresie 12 następujących po sobie miesięcy (mieszczących się w całości w okresie 3 lat przed upływem terminu składania ofert), w ramach której odebrano i przetransportowano odpady ulegające biodegradacji w ilości nie mniejszej niż 8500 Mg. Warunek: 1) w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie może zostać spełniony poprzez zsumowanie doświadczenia wykonawców, którzy będą realizować zamówienie w zakresie odbioru i transportu odpadów komunalnych, 2) w przypadku polegania na potencjale podmiotu udostępniającego zasoby, może zostać spełniony poprzez sumowanie doświadczenia tego podmiotu oraz wykonawcy lub wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, przy zachowaniu reguł sumowania określonych powyżej.
Contract
BuyerGmina Miasto Częstochowa
TypeServices
Estimated valuevalue not published
Published4 September 2026
CategoryEnvironment & sanitation · CPV 90500000
Who has won here before
| Company | Awards | Period |
|---|---|---|
| F.U.H. „DZIEDZICKI” Marcin Dziedzicki | 19 | 2021–2026 |
| Fargo Invest Sp. z o.o. | 8 | 2023–2025 |
| MIEJSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO KOMUNIKACYJNE W CZĘSTOCHOWIE SPÓŁKA AKCYJNA | 8 | 2022–2026 |
| PPHU LOMA w spadku | 7 | 2021–2026 |
| Instalatorstwo Sanitarne C.O. i Gaz "INSTALWOD" Michał Stobiecki | 6 | 2023–2026 |
From 13.7M documented awards · regular winners know this buyer's requirements — that is your competition.
How often this buyer tenders this
20242
20256
20264
Who knows the rhythm prepares instead of reacting.
16
days until the deadline — Monday 21 September at 00:00
How to bid
Read the full notice — Original + documents
Goes directly to this tender on TED — Tenders Electronic Daily. The full specification and all annexes are there.
Tender documents — direct download
Specifications and annexes hosted by the buyer — usually accessible without registration.
Tenders like this, every morning at 7:30 in your inbox.
Register now →