Työikäisten yksilö- ja ryhmämuotoisen tuen sekä työtoiminnan palvelujen hankinta
Ihr Weg zur Abgabe
- Frist: 2. Oktober um 00:00 — noch 28 Tage.
- Die Abgabestelle steht in der Bekanntmachung (Link rechts).
- Angebot und Nachweise in: FIN, FIN, FIN, FIN, FIN, FIN, FIN, FIN, FIN, FIN.
- Nachweise sammeln — die Eignungsanforderungen stehen oben auf dieser Seite; zu vielen sagt Ihnen die Analyse, wie Sie drankommen.
Was der Auftraggeber sucht
Die Pirkanmaa-Wohlfahrtsregion in Finnland sucht Dienstleister für Arbeits- und Unterstützungsleistungen für Erwerbstätige, darunter individuelle Betreuung, Gruppenangebote und Arbeitsmaßnahmen.
- Drei Leistungsbereiche: intensive Einzelarbeit, Gruppenservices und Arbeitsaktivitäten (letzteres nur für Organisationen, Stiftungen und Kirchengemeinden)
- Dienstleister muss einen ständigen Standort in Pirkanmaa haben und Aktivitäten in Einrichtungen, Kundenumfeld oder Orten wie Natur, Sportplätzen oder Kulturstätten durchführen
- Vertragslaufzeit ab 1.1.2027 ohne zeitliche Begrenzung; Betriebsbeginn an neuen Standorten bis 3.5.2027; geschätzter Jahreswert 2.500.000 Euro (MwSt.-frei), Gesamtwert 10.000.000 Euro
Tuomi Logistiikka Oy pyytää Pirkanmaan hyvinvointialueen toimeksiannosta tarjouksia Pirkanmaan hyvinvointialueen työikäisten yksilö- ja ryhmämuotoisen tuen sekä työtoiminnan palvelujen hankinnan tarjouskilpailuun. Hankinnan kohteena ovat Pirkanmaan hyvinvointialueen järjestämisvelvollisuuden piiriin kuuluvat sosiaalihuoltolain (1301/2014) mukaiset yksilö- ja ryhmämuotoisen tuen ja työtoiminnan palvelut työikäisille. Hankittavat palvelut korvaavat aiemmat kuntouttavan työtoiminnan ja sosiaalisen kuntoutuksen palvelut sekä vammaisten henkilöiden työllistymistä tukevan toiminnan ja vammaisten henkilöiden työtoiminnan. Palveluita tuotetaan palveluntuottajan omistamassaan tai muulla tavoin hallinnoimissa tiloissa ja/tai soveltuvin osin myös asiakkaan omassa elinympäristössä tai muussa palvelun tuottamiseen soveltuvassa tilassa, kuten esimerkiksi luonnossa, liikuntapaikoilla,…
Vollständige Beschreibung anzeigen
… kulttuurikohteissa tai vastaavissa. Palveluntuottajalla tulee olla vakituinen toimipiste Pirkanmaalla. Toimipisteitä koskevat tarkemmat vaatimukset on määritelty liitteessä 2 Palvelukuvaus. Hankinta on jaettu osa-alueisiin seuraavasti: Osa-alue 1 Tehostetun yksilötyön palvelu Osa-alue 2 Ryhmäpalvelu Osa-alue 3 Työtoiminta Yksilö- ja ryhmämuotoisen tuen palveluja (osa-alueet 1 ja 2) voivat tuottaa yritykset, järjestöt, säätiöt ja seurakunnat. Uudistettavan sosiaalihuoltolain luonnoksen mukaisesti työtoiminnan palveluja (osa-alue 3) voivat tuottaa järjestöt, säätiöt sekä seurakunnat. Hankinnassa on käytössä osa-aluetta 3 Työtoiminta koskeva työllistämisehto. Työllistämisehto ei koske muita hankinnan osa-alueita. Sopimuskausi alkaa 1.1.2027 ja on voimassa toistaiseksi. Palveluntuottajan tulee aloittaa toimintansa uusissa perustettavissa toimipisteissä 3.5.2027 mennessä. Hankintasopimuksen perusteella tehtävien tilausten määrät vaihtelevat sopimuskaudella Tilaajan tarpeen mukaan, eikä hankintasopimus sisällä määrä- tai vähimmäisostovelvoitetta. Hankinnan ennakoitu arvonlisäveroton vuosiarvo on 2 500 000 euroa. Hankinnan arvonlisäveroton, hankintalain mukaisesti määritetty ennakoitu kokonaisarvo on 10 000 000 euroa. Hankinnan kohde ja palvelulle asetetut vähimmäisvaatimukset on kuvattu tarjouspyynnössä ja tarjouspyynnön liitteissä.
Auftrag
Art der Leistung
Wer bei diesem Auftraggeber bisher gewonnen hat
Über alle Auftragsarten dieses Auftraggebers — nicht nur diese Sparte. Eine Stadt kauft Software und Feuerwehrfahrzeuge beim selben Einkauf.
| Unternehmen | Zuschläge | Zeitraum |
|---|---|---|
| Kustannus Oy Duodecim · HELSINGFORS | 6 | 2023–2025 |
| Gilead Sciences Finland Oy | 6 | 2024 |
| Siemens Healthcare Oy | 6 | 2023–2025 |
| Biogen Finland Oy | 6 | 2025–2026 |
| Siemens Healthcare Oy · HELSINGFORS | 4 | 2024–2025 |
Wie oft dieser Auftraggeber so etwas ausschreibt
Kontakt Vergabestelle
Taktik
Dieses Verfahren gibt 29 Tage zwischen Veröffentlichung und Frist — üblich in diesem Land sind 31 (Mittel aus 660 Verfahren). Ein normales Fenster für diesen Markt.
Bieter aus dem Ausland
In Finnland · Gesundheit & Soziales gingen 30 Aufträge der letzten 3 Jahre an ausländische Firmen (von 6.393 erfassten Vergaben) — vor allem aus Schweden, Deutschland, Polen.
Angebotssprache: Finnisch.
So bewerben Sie sich
Die nächste nicht verpassen
Solche Ausschreibungen erreichen unsere Nutzer jeden Morgen um 7:30 Uhr — passend zur Firma, auf Deutsch.
Jetzt registrieren