Opracowanie dokumentacji aktualizującej PZO wraz z wykonaniem niezbędnych ekspertyz przyrodniczych w obszarach Natura 2000: Dolina Wierzycy, Kurze Grzędy, Sandr Brdy, Staniszewskie Błoto.
Ihr Weg zur Abgabe
- Frist: 7. Oktober um 00:00 — noch 33 Tage.
- Die Abgabestelle steht in der Bekanntmachung (Link rechts).
- Angebot und Nachweise in: POL, POL, POL, POL.
- Nachweise sammeln — die Eignungsanforderungen stehen oben auf dieser Seite; zu vielen sagt Ihnen die Analyse, wie Sie drankommen.
Was der Auftraggeber sucht
Potrzeba zlecenia dokumentacji do aktualizacji planów zadań ochronnych dla 4 obszarów Natura 2000 (Dolina Wierzycy PLH220094, Kurze Grzędy PLH220014, Sandr Brdy PLH220026, Staniszewskie Błoto PLH220027) wynika z art. 31 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz. U. z 2026 r. poz. 13 z późn. zm.): regionalny dyrektor ochrony środowiska sporządza i przekazuje Generalnemu Dyrektorowi Ochrony Środowiska, nie rzadziej niż co 6 lat, ocenę realizacji celów ochrony obszarów Natura 2000 zawierającą w szczególności informacje dotyczące stanu ochrony przedmiotów ochrony obszarów Natura 2000, podejmowanych działań ochronnych oraz wpływu tych działań na stan ochrony przedmiotów ochrony obszarów Natura 2000, a także ocenę aktualności planu zadań ochronnych. Zarządzenia w sprawie planów zadań ochronnych dla przedmiotowych obszarów to: zarządzenie Regionalnego Dyrektora Ochrony…
Vollständige Beschreibung anzeigen
… Środowiska w Gdańsku z dnia 30 kwietnia 2014 r. w sprawie ustanowienia planu zadań ochronnych dla obszaru Natura 2000 Dolina Wierzycy PLH220094 (Dz. Urz. Woj. Pom. z 2014 poz. 1919 z późn. zm.), zarządzenie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gdańsku z dnia 28 kwietnia 2014 r. w sprawie ustanowienia planu zadań ochronnych dla obszaru Natura 2000 Kurze Grzędy PLH220014 (Dz. Urz. Woj. Pom. z 2014 poz. 1842 z późń. zm.), zarządzenie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gdańsku z dnia 19 grudnia 2014 r. w sprawie ustanowienia planu zadań ochronnych dla obszaru Natura 2000 Sandr Brdy PLH220026 (Dz. Urz. Woj. Pom. z 2014 poz. 4493), zarządzenie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gdańsku z dnia 26 maja 2014 r. w sprawie ustanowienia planu zadań ochronnych dla obszaru Natura 2000 Staniszewskie Błoto PLH220027 (Dz. Urz. Woj. Pom. z 2014 poz. 2140 z późn. zm.). Powyższe dokumenty wymagają aktualizacji, co uzasadnia realizację przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gdańsku (dalej RDOŚ w Gdańsku) projektu nr FENX.01.05-IW.01-0106/24 pn.: Aktualizacja planów zadań ochronnych dla obszarów Natura 2000 wraz z prowadzeniem monitoringów, zgodnie z umową o dofinansowanie nr FENX.01.05-IW.01-0106/24 z dnia 16.04.2025 r. Obligatoryjnym celem ww. projektu w skali kraju jest osiągnięcie wskaźników związanych z aktualizacją dokumentacji do PZO, w tym ocen stanu ochrony przedmiotów ochrony w 4 obszarach Natura 2000: Dolina Wierzycy PLH220094, Kurze Grzędy PLH220014, Sandr Brdy PLH220026, Staniszewskie Błoto PLH220027. Środki techniczne, organizacyjne i kadrowe nie pozwalają Zamawiającemu na samodzielne wykonanie zamówienia, a tym samym osiągnięcie wskaźników projektu. W związku z czym, wyłonienie wykonawców na opracowanie dokumentacji pozwalającej na aktualizację zarządzeń przedmiotowych obszarów jest szczególnie istotne. Rezultatem zamówienia publicznego będą 4 ekspertyzy przyrodnicze z ocenami stanu ochrony dla wskazanych w OPZ przedmiotów ochrony, w obszarach Natura 2000: Dolina Wierzycy PLH220094, Kurze Grzędy PLH220014, Sandr Brdy PLH220026, Staniszewskie Błoto PLH220027 oraz wskazaniami do zmian SDF i PZO, na podstawie których pracownicy RDOŚ w Gdańsku będą w stanie opracować zarządzenia zmieniające plany zadań ochronnych dla ww. obszarów Natura 2000, w przypadku, gdy odebrane dane wskażą taka potrzebę. Ustanowione zarządzenia zmieniające plany zadań ochronnych będą podstawą do podejmowania działań mających na celu utrzymanie na tym samym poziomie bądź też poprawę stanu ochrony przedmiotów ochrony, dla których ochrony utworzono obszary Natura 2000. Środki na sfinansowanie tyt. zamówienia publicznego zabezpieczone są w harmonogramie rzeczowo-finansowym projektu na lata 2026-2029, które obejmują wszystkie koszty związane z opracowaniem dokumentacji do aktualizacji PZO wraz z wykonaniem niezbędnych ekspertyz przyrodniczych dla ww. obszarów Natura 2000. W ramach zamówienia publicznego dopuszczalne będzie składanie ofert częściowych, tj. dla każdego obszaru Natura 2000 osobno. Podział zamówienia na części spowoduje, iż w zakresie poszczególny
Auftrag
Art der Leistung
Wer bei diesem Auftraggeber bisher gewonnen hat
Über alle Auftragsarten dieses Auftraggebers — nicht nur diese Sparte. Eine Stadt kauft Software und Feuerwehrfahrzeuge beim selben Einkauf.
| Unternehmen | Zuschläge | Zeitraum |
|---|---|---|
| Klub Przyrodników | 13 | 2021–2026 |
| ASCENT Marcin Borowicz | 13 | 2021–2026 |
| Tribio Sp. z o. o. | 11 | 2021–2026 |
| WOLF TRACK Jarosław Wrosz | 7 | 2021–2026 |
| TRIBIO sp. z o.o. | 5 | 2025–2026 |
Wie oft dieser Auftraggeber so etwas ausschreibt
Kontakt Vergabestelle
Taktik
Dieses Verfahren gibt 34 Tage zwischen Veröffentlichung und Frist — üblich in diesem Land sind 17 (Mittel aus 7.951 Verfahren). Deutlich großzügiger als üblich — Zeit für ein gründliches Angebot statt eines schnellen.
Bieter aus dem Ausland
In Polen · Umwelt & Entsorgung gingen 40 Aufträge der letzten 3 Jahre an ausländische Firmen (von 56.068 erfassten Vergaben) — vor allem aus Bulgarien, Frankreich, Tschechien.
Angebotssprache: Polnisch.
So bewerben Sie sich
Die nächste nicht verpassen
Solche Ausschreibungen erreichen unsere Nutzer jeden Morgen um 7:30 Uhr — passend zur Firma, auf Deutsch.
Kostenlos starten