MEDICAMENTE ONCOLOGICE, HEMATOLOGICE, PERFUZABILE, DIVERSE 2026
Ihr Weg zur Abgabe
- Frist: 12. Oktober um 00:00 — noch 39 Tage.
- Die Abgabestelle steht in der Bekanntmachung (Link rechts).
- Angebot und Nachweise in: RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON, RON.
- Nachweise sammeln — nutzen Sie die Eignungs-Analyse oben: sie listet die Anforderungen und zu bekannten Bescheinigungen den Beschaffungsweg.
Was der Auftraggeber sucht
Autoritatea contractanta doreste sa raspunda necesitatilor identificate in cadrul spitalului,in baza referatului de necesitate nr.364/10.08.2026 aprobat de conducerea unitatii si avizat prin Hotararea nr. 9/18.08.2026 a Consiliului de Administratie al Spitalului Judetean de Urgenta Satu Mare,actualizate conform publicarii modificarilor CANAMED .Misiunea SJUSM este prestarea unui act medical de calitate, într-un mediu sigur și confortabil,astfel încât pacienții să beneficieze de cele mai bune îngrijiri.Principiul de baza al politicii noastre in domeniul calitatii este orientarea catre pacient pentru ai identifica cat mai exact nevoile si asteptarile si a le satisface prin furnizarea de ingrijiri individualizate,tratand pacientul in unicitatea lui si nu boala ca patent general conceptualizat. In realizarea obiectivelor specifice ale institutiei este indispensabil rolul medicamentelor…
Vollständige Beschreibung anzeigen
… furnizate pacieților deoarece influențează în mod direct actul medical,gradul de satisfacție al pacienului și rezultatele obținute.Nu ne putem permite punerea in pericol a sanatatii si vietii pacientilor prin expunerea la riscurile associate lipsei medicametelor.Astfel, in contextual celor mai sus mentionate, cu scopul asigurarii continuitatii aprovizionarii cu medicamente, autoritatea contractanta a organizat prezenta procedura de achizitie. Frecventa si valoarea contractelor ce vor fi atribuite: CS: anual sau ori de cate ori este necesar, in functie de numarul de internari. AC: Pentru fiecare lot in parte, cant est min si cant est max in conformitate cu prevederile CS-ANEXA ; CS: Pentru fiecare lot in parte, cant est max in conformitate cu prevederile CS-ANEXA; CS: Pentru fiecare lot in parte, val. max a unui CS in conformitate cu prevederile CS-ANEXA; Contractele subsecvente se vor incheia in functie de necesitatile autoritatii contractante, cantitatile minime si maxime fiind estimate. Termenul limita in care AC va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari /informatii suplimentare va fi a 11 a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor conform art.160 coraborat cu art.161 din Legea 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor : 20 zile.
Auftrag
Art der Leistung
Was Sie nachweisen müssen — Eignungskriterien
Operatorul economic ce depune ofertă trebuie sa dovedeasca o forma de inregistrare in conditiile legii din tara de rezidenta, este legal constituit si nu se afla in niciuna dintre situatiile de anulare a constituirii, precum si faptul ca are capacitatea profes… vollständig leseneinklappen
Informații privind asocierea (dacă este cazul) In cazul asocierii de operatori economici, se va prezenta informatia prin completarea in formularul DUAE, din documentatia de atribuire, in conformitate cu prevederile art.53 din Legea nr.98/2016, conform situatie… vollständig leseneinklappen
Vergabeunterlagen — Direktdownload
Wer bei diesem Auftraggeber bisher gewonnen hat
Über alle Auftragsarten dieses Auftraggebers — nicht nur diese Sparte. Eine Stadt kauft Software und Feuerwehrfahrzeuge beim selben Einkauf.
| Unternehmen | Zuschläge | Zeitraum |
|---|---|---|
| B.BRAUN MEDICAL | 443 | 2024–2026 |
| ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA | 431 | 2024–2026 |
| FARMEXIM S.A. | 417 | 2024–2026 |
| FRESENIUS KABI ROMANIA | 393 | 2024–2026 |
| FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS S.R.L. | 381 | 2024–2026 |
Wie oft dieser Auftraggeber so etwas ausschreibt
Kontakt Vergabestelle
Taktik
Dieses Verfahren gibt 40 Tage zwischen Veröffentlichung und Frist — üblich in diesem Land sind 34 (Mittel aus 2.026 Verfahren). Deutlich großzügiger als üblich — Zeit für ein gründliches Angebot statt eines schnellen.
Die Frist fällt auf einen Montag — Ihr letzter voller Arbeitstag ist der Freitag davor. Nachweise und Bürgschaften bis Donnerstag beisammen haben.
Bieter aus dem Ausland
In Rumänien · Medizintechnik & Arzneimittel gingen 2.374 Aufträge der letzten 3 Jahre an ausländische Firmen (von 388.404 erfassten Vergaben) — vor allem aus Deutschland, Frankreich, Italien.
Angebotssprache: Rumänisch.
So bewerben Sie sich
Die nächste nicht verpassen
Solche Ausschreibungen erreichen unsere Nutzer jeden Morgen um 7:30 Uhr — passend zur Firma, auf Deutsch.
Kostenlos starten