"Loan service with funds disbursed in tranches up to the amount of PLN 4,913,880.00 intended for repayment of previously incurred liabilities (loans and borrowings)"
„Usługa zaciągnięcia kredytu wypłacanego w transzach do kwoty 4.913.880,00 zł z przeznaczeniem na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań (kredytów i pożyczek)" — Originaltitel
Ihr Weg zur Abgabe
- Frist: 2. Oktober um 00:00 — noch 28 Tage.
- Die Abgabestelle steht in der Bekanntmachung (Link rechts).
- Angebot und Nachweise in: POL.
- Nachweise sammeln — die Eignungsanforderungen stehen oben auf dieser Seite; zu vielen sagt Ihnen die Analyse, wie Sie drankommen.
Was der Auftraggeber sucht
Eine öffentliche Einrichtung sucht einen Kreditgeber, der ihr einen Kredit von bis zu 4.913.880,00 zł in Tranchen zur Umschuldung bestehender Kredite und Darlehen bereitstellt.
- Kreditsumme bis 4.913.880,00 zł, ausgezahlt in Tranchen bis zum 31. Dezember 2038
- Tilgung ab 2027 in Halbjahresraten (2027–2031: 25.000,00 zł je Rate; 2032–2033: 250.000,00 zł je Rate; 2034–2035: 300.000,00 zł je Rate; 2036–2037: 375.000,00 zł je Rate)
- Provisionsgebühr max. 0,5% (berechnet auf tatsächliche Transhenzahlung), Zinssatz variabel basierend auf WIBOR 1M plus Bankenmarge (alle Bankgebühren in der Angebotsoste enthalten)
Przedmiotem zamówienia jest usługa zaciągnięcia kredytu wypłacanego w transzach do kwoty 4.913.880,00 zł z przeznaczeniem na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań (kredytów i pożyczek) Szczegółowe warunki zamówienia 1. Okres kredytowania - od daty zawarcia umowy do dnia 31 grudnia 2038 r. 2. Okres karencji przy spłacie kredytu rok 2026 oraz do 29 czerwca 2027 roku. 3. Prowizja Wykonawcy nie może być wyższa niż 0,5%. Prowizja Wykonawcy naliczana będzie proporcjonalnie od faktycznej transzy uruchomionego kredytu. Prowizja bankowa opłacana będzie w ciągu 7 dni od daty wpływu transzy kredytu na rachunek Zamawiającego. Prowizja opłacona będzie na rachunek wskazany przez Wykonawcę. 4. Marża Wykonawcy jest stała w okresie umowy. 5. Wykonawca powinien wszystkie koszty kredytu uwzględnić w cenie ofertowej – bank nie będzie pobierał podczas obowiązywania umowy kredytowej żadnych innych…
Vollständige Beschreibung anzeigen
… prowizji i opłat związanych z realizacją umowy o udzielenie kredytu, w tym opłat za jakiekolwiek czynności bankowe związane z obsługą kredytu. 6. Zamawiający zastrzega sobie niższe wykorzystanie kredytu niż to wynika z niniejszej specyfikacji. Wykonawca nie będzie pobierał dodatkowych odsetek, prowizji i innych opłat od niewykorzystanej części kredytu. 7. Bazowa stopa oprocentowania oparta będzie na stawce WIBOR 1M powiększonej o marżę wykonawcy. 8. Kwota wykorzystanego kredytu jest oprocentowana w stosunku rocznym według zmiennej stopy procentowej. Stopa procentowa równa jest wysokości stawki referencyjnej powiększonej o marżę banku. Stawkę referencyjną stanowi stawka WIBOR 1M ustalana dla pierwszego okresu obrachunkowego według notowań na 2 dni robocze poprzedzające dzień całkowitej lub częściowej wypłaty kredytu, a dla kolejnych okresów obrachunkowych na dwa dni robocze poprzedzające rozpoczęcie danego okresu obrachunkowego. W przypadku braku notowań stawki WIBOR dla drugiego dnia roboczego, do wyliczenia stopy procentowej stosuje się odpowiednio notowania z dnia poprzedzającego, w którym było prowadzone notowanie stawki WIBOR. W każdym okresie obrachunkowym wchodzącym w skład umownego okresu kredytowania stopa oprocentowania kredytu jest stała. W przypadku gdyby wskaźnik WIBOR 1M przestał być dostępny i/lub obowiązujący, zastosowanie znajdzie inny, najbardziej zbliżony przedmiotowo wskaźnik publikowany przez właściwy podmiot. 9. Płatność odsetek następowała będzie w ostatnim dniu każdego miesiąca kalendarzowego, przy czym pierwsza płatność odsetek dokonana będzie ostatniego dnia miesiąca kalendarzowego w którym wypłacono pierwszą transzę kredytu, kolejne miesięczne (miesiąc kalendarzowy) okresy obrachunkowe liczone są od dnia zakończenia poprzedniego okresu obrachunkowego, ostatni okres obrachunkowy kończy się w dniu całkowitej spłaty kredytu. Wyliczenie odsetek Wykonawca doręczy Zamawiającemu na 7 dni przed terminem płatności. 10. Spłata kapitału następować będzie po upływie okresu karencji w okresach półrocznych w ratach i okresach spłaty określonych poniżej, z zastrzeżeniem iż Zamawiający ma prawo do zmiany treści umowy w zakresie terminów harmonogramu spłat i ich wysokości bez naliczania z tego tytułu dodatkowych opłat i prowizji: - rok 2026 oraz do 29 czerwca 2027 roku - karencja, - w latach 2027 – 2031 - w terminie do 30 czerwca za I półrocze danego roku oraz do 31 grudnia za II półrocze danego roku w równych ratach w wysokości 25.000,00 zł; - w latach 2032 – 2033 – w terminie do 30 czerwca za I półrocze danego roku oraz do 31 grudnia za II półrocze danego roku w równych ratach w wysokości 250.000,00; - w latach 2034 – 2035 – w terminie do 30 czerwca za I półrocze danego roku oraz do 31 grudnia za II półrocze danego roku w równych ratach w wysokości 300.000,00; - w latach 2036 – 2037 – w terminie do 30 czerwca za I półrocze danego roku oraz do 31 grudnia za II półrocze danego roku w równych ratach w wysokości 375.000,00 zł; - w roku 2038 w terminie do 30 czerwca za I półrocze danego roku oraz do 31 grudnia za II półrocze danego roku w równyc
Auftrag
Art der Leistung
Vergabeunterlagen — Direktdownload
Wer bei diesem Auftraggeber bisher gewonnen hat
Über alle Auftragsarten dieses Auftraggebers — nicht nur diese Sparte. Eine Stadt kauft Software und Feuerwehrfahrzeuge beim selben Einkauf.
| Unternehmen | Zuschläge | Zeitraum |
|---|---|---|
| Przedsiębiorstwo Robót Ziemnych "POLDREN" Sp. z o.o. | 8 | 2021–2024 |
| Ekodrom Sp. z o.o. | 7 | 2022–2026 |
| Mój dom z drewna Tomasz Waszkiewicz | 4 | 2021–2025 |
| Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych “TUW” | 4 | 2024–2025 |
| Green Home Sylwia Rogacka | 4 | 2022–2026 |
Wie oft dieser Auftraggeber so etwas ausschreibt
Kontakt Vergabestelle
Taktik
Dieses Verfahren gibt 30 Tage zwischen Veröffentlichung und Frist — üblich in diesem Land sind 17 (Mittel aus 7.951 Verfahren). Ein normales Fenster für diesen Markt.
Bieter aus dem Ausland
In Polen · Finanz- & Versicherungsdienste gingen 81 Aufträge der letzten 3 Jahre an ausländische Firmen (von 15.942 erfassten Vergaben) — vor allem aus Frankreich, Deutschland, Spanien.
Angebotssprache: Polnisch.
So bewerben Sie sich
Die nächste nicht verpassen
Solche Ausschreibungen erreichen unsere Nutzer jeden Morgen um 7:30 Uhr — passend zur Firma, auf Deutsch.
Jetzt registrieren