Egri elkerülő út eng. és kiviteli tervek készítése
HUHungary · Budapest
Was der Auftraggeber sucht
Eine Stadt in Ungarn braucht Genehmigungspläne und Ausführungspläne für eine Umgehungsstraße.
- Genehmigungspläne und Kiviteli (Ausführungspläne) müssen erstellt werden
- Technische Anforderungen sind in einer separaten Tervezési feladatleírás (Planungsaufgabenbeschreibung) definiert
- Teil eines größeren AD-Projekts
Typisch ein Auftrag für Planungs- und Ingenieurbüros, Architekten.
Vereinfacht aus der amtlichen Bekanntmachung — der Wortlaut folgt darunter.
Az Egri elkerülő út Engedélyezési és Kiviteli terveinek elkészítése a feladat az AD részeként kiadásra kerülő tervezési feladatleírásban meghatározott műszaki tartalom szerint.
Beschreibung im Wortlaut der Bekanntmachung (DE).
Auftrag
AuftraggeberÉpítési és Közlekedési Minisztérium →
ArtDienstleistung
Auftragswertnicht veröffentlicht
Veröffentlicht31. Aug. 2026
Art der Leistung
71 · Architektur & Ingenieurwesen79 · Unternehmensdienste
CPV 71320000 · 71242000 · 71245000 · 71322300 · 71322500 · 71356400 · 79314000
Was Sie nachweisen müssen — Eignungskriterien
›
Enrolment in a professional register
SZ/1.) A Kbt. 65. § (1) bekezdés c) pontja és a Kr. 26.§ (1) bekezdés b) pontja, valamint a 322/2015 (X.30.) Korm. rendelet 8.§ (1)-(2) bekezdése alapján ajánlatkérő az ajánlattevő vonatkozásában előírja az építési beruházáshoz kapcsolódó tervezői szolgáltatás… vollständig leseneinklappen
SZ/1.) A Kbt. 65. § (1) bekezdés c) pontja és a Kr. 26.§ (1) bekezdés b) pontja, valamint a 322/2015 (X.30.) Korm. rendelet 8.§ (1)-(2) bekezdése alapján ajánlatkérő az ajánlattevő vonatkozásában előírja az építési beruházáshoz kapcsolódó tervezői szolgáltatás tárgya szerint illetékes országos szakmai kamara névjegyzékében szereplés követelményét, illetve a nem Magyarországon letelepedett gazdasági szereplők esetén a letelepedés szerinti ország nyilvántartásában szereplés, vagy a letelepedés szerinti országban előírt engedéllyel, jogosítvánnyal vagy szervezeti, kamarai tagsággal való rendelkezés követelményét. Szakmai tevékenység végzésére vonatkozó alkalmasság igazolása: A Kbt. 67. § (1)-(3) bekezdése szerint az ajánlattevő ajánlatában köteles az alkalmassági követelményeknek való megfelelés tekintetében az egységes európai közbeszerzési dokumentumba (EEKD) foglalt nyilatkozatát benyújtani. Ajánlatkérő az EEKD IV. részében szereplő részletes információk megadását nem kéri, elegendő a IV. rész „alfa” szakasz kitöltése. Az eljárás bírálati szakaszában a Kbt. 69. § (4)-(7) bekezdése szerinti igazolások benyújtására felhívott ajánlattevőnek az alkalmassági követelményt az alábbiak szerint kell igazolnia: Ajánlatkérő felhívására a Kr. 26. § (3) bekezdése alapján az engedély vagy jogosítvány másolatát, illetve a szervezeti, kamarai tagságról szóló igazolást kell benyújtani, figyelemmel a Kr. 1.§ (2)-(4) bekezdésére is. A Kbt. 69. (11) bekezdésére tekintettel az építési beruházáshoz kapcsolódó tervezői szolgáltatás tárgya szerint illetékes országos szakmai kamara névjegyzékében szereplés tényét ajánlatkérő a Magyar Mérnöki Kamara (MMK) adatbázisában (https://www.mmk.hu) ellenőrzi. Nem Magyarországon letelepedett gazdasági szereplő esetén - ha a vonatkozó adatok, illetve tények ingyenes ellenőrzésére ezekben az adatbázisokban nincsen mód -, az engedély vagy jogosítvány másolatát, illetve a szervezeti, kamarai tagságról szóló igazolást kell benyújtani a Kr. 26. § (3) bekezdése szerint. Az alkalmasság minimumkövetelménye(i): SZ/1.) Alkalmatlan az ajánlattevő (közös ajánlattevő), ha a) Magyarországon letelepedett gazdasági szereplőként nem szerepel az építési beruházáshoz kapcsolódó tervezői szolgáltatás tárgya szerint illetékes országos szakmai kamara (MMK) névjegyzékében, illetve b) nem Magyarországon letelepedett gazdasági szereplőként nem szerepel a letelepedése szerinti ország építési beruházáshoz kapcsolódó tervezői szolgáltatás tárgya szerinti nyilvántartásában, vagy nem rendelkezik a letelepedés szerinti országban előírt engedéllyel, jogosítvánnyal vagy szervezeti, kamarai tagsággal. A nem Magyarországon letelepedett gazdasági szereplőnek – vagy az általa az adott tervezési munka elvégzésére foglalkoztatott szakembernek – legkésőbb a szerződés megkötésének időpontjában szerepelnie kell az építési beruházáshoz kapcsolódó tervezői szolgáltatás tárgya szerint illetékes országos szakmai kamara (MMK) névjegyzékében. Közös ajánlattétel esetén elegendő, ha a közös ajánlattevők egyike megfelel az SZ/1.) alkalmassági követelménynek, továbbá a megfelelés kapacitásszervezet útján is igazolható. A Kbt. 65. § (1) bekezdés c) pont szerinti követelmény igazolására akkor vehető igénybe más szervezet kapacitása, ha az valósítja meg azt a feladatot, amelyre vonatkozóan a nyilvántartásban szereplés, szervezeti tagság vagy engedéllyel rendelkezés kötelezettsége fennáll. A kötelezettségvállalásnak ezt kell alátámasztania. Az alkalmasság igazolására a Kbt. 65. § (6)-(8), (11)-(12), 69. § (11) bekezdései is irányadóak.
Wer bei diesem Auftraggeber bisher gewonnen hat
Über alle Auftragsarten dieses Auftraggebers — nicht nur diese Sparte. Eine Stadt kauft Software und Feuerwehrfahrzeuge beim selben Einkauf.
| Unternehmen | Zuschläge | Zeitraum |
|---|---|---|
| RODEN Mérnöki Iroda Korlátolt Felelősségű Társaság | 16 | 2023–2026 |
| FŐMTERV Mérnöki Tervező Zrt. | 13 | 2023–2026 |
| UTIBER Közúti Beruházó Kft | 11 | 2023–2026 |
| Pannonway Építő Kft. | 11 | 2023–2026 |
| UNITEF'83 Műszaki Tervező és Fejlesztő Zártkörűen Működő Részvénytársaság | 10 | 2023–2025 |
Aus 13,7 Mio. erfassten Zuschlägen · wer regelmäßig gewinnt, kennt die Anforderungen dieses Auftraggebers — das ist Ihr Wettbewerb.
Wie oft dieser Auftraggeber so etwas ausschreibt
90
2024
104
2025
51
2026
245 Verfahren in dieser Kategorie seit 2019. Öffentliche Beschaffung wiederholt sich — wer den Rhythmus kennt, bereitet sich vor, statt zu reagieren.
Kontakt Vergabestelle
30
Tage bis zur Frist — Donnerstag, 1. Oktober um 00:00
Taktik
Dieses Verfahren gibt 31 Tage zwischen Veröffentlichung und Frist — üblich in diesem Land sind 30 (Mittel aus 641 Verfahren). Ein normales Fenster für diesen Markt.
So bewerben Sie sich
Vollständige Bekanntmachung lesen — Original + Unterlagen
Führt direkt zu dieser Ausschreibung auf TED — Tenders Electronic Daily. Dort stehen Leistungsbeschreibung und alle Anlagen.
Nachweise zusammenstellen — in Ungarisch
Die 6 Kriterien links, dazu Ihr Preis.
Abgabe über TED — Tenders Electronic Daily vor Fristablauf
Elektronische Abgabe — beim ersten Mal Zeit für die Portal-Registrierung einplanen.
Die nächste nicht verpassen
Solche Ausschreibungen erreichen unsere Nutzer jeden Morgen um 7:30 Uhr — passend zur Firma, auf Deutsch.
Kostenlos starten