Fourniture et installation de systèmes souterrains de stockage temporaire des déchets
Προμήθεια και τοποθέτηση υπόγειων συστημάτων προσωρινής αποθήκευσης απορριμμάτων
Grèce · Φλώρινα
Votre chemin vers le dépôt
Échéance : 19 octobre à 00:00 — encore 46 jours.
Le lieu de dépôt figure dans l'avis (lien à droite).
Offre et justificatifs en : ELL, ENG, ELL, ENG, ELL, ENG, ELL, ENG, ELL, ENG, ELL, ENG.
Réunissez vos justificatifs — utilisez l'analyse d'éligibilité ci-dessus : elle liste les exigences et le chemin d'obtention des attestations connues.
Assemblé automatiquement depuis l'avis et le dossier — sans garantie ; seul le libellé du marché fait foi.
Clement
Lors des derniers marchés comparables, une seule offre arrivait le plus souvent — une offre solide a de vraies chances.
Vos références et attestations nationales comptent pleinement dans toute l'UE — c'est le sens du droit européen des marchés.
Soumissionnaires étrangers
En Grèce · Matériaux de construction, 75 marchés ont été remportés par des entreprises étrangères sur 3 ans (sur 27 548 attributions recensées) — surtout de États-Unis, Chypre, Pologne.
Mesuré sur les attributions liées ; un lauréat étranger passant par une filiale locale compte comme national — la part réelle est plus élevée.
Ce que recherche l'acheteur
Ανοικτός ηλεκτρονικός διαγωνισμός άνω των ορίων με τίτλο «Προμήθεια και τοποθέτηση υπόγειων συστημάτων προσωρινής αποθήκευσης απορριμμάτων, για την πιλοτική εφαρμογή προγραμμάτων ΠΛΗΡΩΝΩ ΟΣΟ ΠΕΤΑΩ (ΠΟΠ), στο δήμο Φλώρινας», προεκτιμημένης δαπάνης 1.331.120,16€ συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ 24%, με σφραγισμένες προσφορές και με κριτήριο κατακύρωσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά με βάση τη βέλτιστη σχέση ποιότητας - τιμής
Description telle que publiée (DE).
Ce que vous devez prouver — critères d'aptitude
›
Inscription au registre professionnel
Οι οικονομικοί φορείς που συμμετέχουν στη διαδικασία σύναψης της παρούσας σύμβασης απαιτείται να ασκούν εμπορική ή βιομηχανική ή βιοτεχνική δραστηριότητα συναφή με το αντικείμενο της προμήθειας.
›
CA minimal moyen dans le domaine du marchéΟ ελάχιστος μέσος “ειδικός” ετήσιος κύκλος εργασιών του Οικονομικού Φορέα στον τομέα που καλύπτεται από την σύμβαση (προμήθεια & εγκατάσταση υπόγειων συστημάτων αποθήκευσης απορριμμάτων όμοιων με το προσφερόμενο) κατά την τελευταία τριετία (διαχειριστικές χρήσ… ▸▾
Ο ελάχιστος μέσος “ειδικός” ετήσιος κύκλος εργασιών του Οικονομικού Φορέα στον τομέα που καλύπτεται από την σύμβαση (προμήθεια & εγκατάσταση υπόγειων συστημάτων αποθήκευσης απορριμμάτων όμοιων με το προσφερόμενο) κατά την τελευταία τριετία (διαχειριστικές χρήσεις των ετών 2023-2024-2025) θα πρέπει να είναι τουλάχιστον ίσος της αξίας του προϋπολογισμού της σύμβασης χωρίς ΦΠΑ, ήτοι €1.073.484,00 κατ’ελάχιστον
›
Autre exigence économique
Να διαθέτει ο Οικονομικός φορέας, χρηματοπιστωτική ικανότητα τουλάχιστον στο 50% του προϋπολογιζόμενου ποσού (μη συμπ/νου του ΦΠΑ) της εν λόγω προμήθειας, ήτοι €536.742,00 κατ’ελάχιστον
›
Références : fournitures
Κατά τη διάρκεια της τελευταίας τριετίας (έτη 2023-2024-2025), να έχουν εκτελέσει τουλάχιστον τρεις (3) συμβάσεις προμηθειών του συγκεκριμένου τύπου προσφερόμενου συστήματος υπόγειων κάδων και να έχουν παραδώσει κατά την τελευταία τριετία μια ποσότητα τουλάχιστον ίση της ζητούμενης από την σύμβαση).
›
Personnel technique d'exécutionΝα διαθέτουν τεχνικό προσωπικό με επαρκή τεχνογνωσία και εμπειρία στην εκτέλεση των εργασιών τοποθέτησης και εγκατάστασης του προσφερόμενου συστήματος υπόγειων κάδων. Το προσωπικό αυτό θα πρέπει να είναι κατηρτισμένο, και εξουσιοδοτημένο από τον κατασκευαστή τ… ▸▾
Να διαθέτουν τεχνικό προσωπικό με επαρκή τεχνογνωσία και εμπειρία στην εκτέλεση των εργασιών τοποθέτησης και εγκατάστασης του προσφερόμενου συστήματος υπόγειων κάδων. Το προσωπικό αυτό θα πρέπει να είναι κατηρτισμένο, και εξουσιοδοτημένο από τον κατασκευαστή του προτεινόμενου συστήματος υπόγειων κάδων. Το απασχολούμενο τεχνικό προσωπικό - με εξαρτημένη σχέση εργασίας - θα πρέπει να αποτελείται από τουλάχιστον τρεις (3) εργάτες ή εξειδικευμένους τεχνίτες..
Marché
AcheteurΔΗΜΟΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ
TypeFournitures
Montant estimé1.073.484 €
Publié le2 septembre 2026
CatégorieMatériaux de construction · CPV 44613400
Qui a déjà remporté des marchés ici
Entreprise
Attributions
Période
Μιχαήλ Πασχαλίδης & ΣΙΑ Ο.Ε.
28
2024–2026
ΙΩΑΝΝΗΣ ΣΑΛΑΠΑΝΗΣ ΚΑΙ ΣΙΑ Ο.Ε.
25
2023–2026
ΣΙΣΚΟΣ ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ
25
2024–2026
ΠΕΤΑΝΙΔΗΣ Θ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
23
2024–2026
ΜΑΡΙΑ ΘΕΟΔΩΡΟΥ
22
2024–2026
Sur 13,7 M d'attributions documentées · les titulaires réguliers connaissent les exigences de cet acheteur — voilà votre concurrence.
À quelle fréquence cet acheteur lance ce type de marché
202451
202531
202634
Qui connaît le rythme se prépare au lieu de réagir.
46
jours avant la date limite — lundi 19 octobre à 00:00
Να διαθέτουν τρία (3) ιδιόκτητα κινητά συνεργεία τουλάχιστον για την παροχή τεχνικής υποστήριξης.
›
Certificat qualité indépendant (p. ex. ISO 9001)
Οι οικονομικοί φορείς για την παρούσα διαδικασία σύναψης σύμβασης οφείλουν να καταθέσουν πιστοποιητικό διασφάλισης ποιότητας της σειράς ISO 9001 & ISO 14001 τόσο για το εργοστάσιο κατασκευής των προσφερομένων υπόγειων κάδων όσο και για τον συμμετέχοντα στο διαγωνισμό ήτοι, συμμορφώνονται με: α) ISO 9001/2015 και β) ISO14001/2015
›
Inscription au registre professionnel
Οι οικονομικοί φορείς που συμμετέχουν στη διαδικασία σύναψης της παρούσας σύμβασης απαιτείται να ασκούν εμπορική ή βιομηχανική ή βιοτεχνική δραστηριότητα συναφή με το αντικείμενο της προμήθειας.
›
CA minimal moyen dans le domaine du marché
Να διαθέτει ο Οικονομικός φορέας, χρηματοπιστωτική ικανότητα τουλάχιστον στο 50% του προϋπολογιζόμενου ποσού (μη συμπ/νου του ΦΠΑ) της εν λόγω προμήθειας, ήτοι €536.742,00 κατ’ελάχιστον
›
Autre exigence économique
Ο ελάχιστος μέσος “ειδικός” ετήσιος κύκλος εργασιών του Οικονομικού Φορέα στον τομέα που καλύπτεται από την σύμβαση (προμήθεια & εγκατάσταση υπόγειων συστημάτων αποθήκευσης απορριμμάτων όμοιων με το προσφερόμενο) κατά την τελευταία τριετία
›
Références : fournitures
Κατά τη διάρκεια της τελευταίας τριετίας (έτη 2023-2024-2025), να έχουν εκτελέσει τουλάχιστον τρεις (3) συμβάσεις προμηθειών του συγκεκριμένου τύπου προσφερόμενου συστήματος υπόγειων κάδων και να έχουν παραδώσει κατά την τελευταία τριετία μια ποσότητα τουλάχιστον ίση της ζητούμενης από την σύμβαση).
›
Personnel technique d'exécutionΝα διαθέτουν τεχνικό προσωπικό με επαρκή τεχνογνωσία και εμπειρία στην εκτέλεση των εργασιών τοποθέτησης και εγκατάστασης του προσφερόμενου συστήματος υπόγειων κάδων. Το προσωπικό αυτό θα πρέπει να είναι κατηρτισμένο, και εξουσιοδοτημένο από τον κατασκευαστή τ… ▸▾
Να διαθέτουν τεχνικό προσωπικό με επαρκή τεχνογνωσία και εμπειρία στην εκτέλεση των εργασιών τοποθέτησης και εγκατάστασης του προσφερόμενου συστήματος υπόγειων κάδων. Το προσωπικό αυτό θα πρέπει να είναι κατηρτισμένο, και εξουσιοδοτημένο από τον κατασκευαστή του προτεινόμενου συστήματος υπόγειων κάδων. Το απασχολούμενο τεχνικό προσωπικό - με εξαρτημένη σχέση εργασίας - θα πρέπει να αποτελείται από τουλάχιστον τρεις (3) εργάτες ή εξειδικευμένους τεχνίτες.
›
Outillage, matériel et équipement technique
Να διαθέτουν τρία (3) ιδιόκτητα κινητά συνεργεία τουλάχιστον για την παροχή τεχνικής υποστήριξης.
›
Certificat qualité indépendant (p. ex. ISO 9001)
Οι οικονομικοί φορείς για την παρούσα διαδικασία σύναψης σύμβασης οφείλουν να καταθέσουν πιστοποιητικό διασφάλισης ποιότητας της σειράς ISO 9001 & ISO 14001 τόσο για το εργοστάσιο κατασκευής των προσφερομένων υπόγειων κάδων όσο και για τον συμμετέχοντα στο διαγωνισμό ήτοι, συμμορφώνονται με: α) ISO 9001/2015 και β) ISO14001/2015
›
Garantie exigée
Les textes des exigences sont cités dans la langue d'origine de l'avis — seul le libellé officiel fait foi.